![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6743484
*
nr 674 3484
Spegel
längd: 27, höjd: 60
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2010
kl 19:02:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 14:39:38
1
300 kr
20/12 16:44:16
2
1.000 kr
20/12 17:56:24
3
450 kr
20/12 18:50:31
4
550 kr
20/12 18:51:13
4
650 kr
20/12 18:51:47
4
750 kr
20/12 18:52:32
4
850 kr
20/12 18:52:50
4
950 kr
20/12 18:57:31
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 674 3484
Spegel
längd: 27, höjd: 60
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/12 14:39:38 | 1 | 300 kr |
20/12 16:44:16 | 2 | 1.000 kr |
20/12 17:56:24 | 3 | 450 kr |
20/12 18:50:31 | 4 | 550 kr |
20/12 18:51:13 | 4 | 650 kr |
20/12 18:51:47 | 4 | 750 kr |
20/12 18:52:32 | 4 | 850 kr |
20/12 18:52:50 | 4 | 950 kr |
20/12 18:57:31 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53